Polsko

Varšava, hlavní město Polska, bylo založeno ve 13. století na obou březích řeky Visly, která ji rozděluje.

Prolínají se tu vlivy západní a východní Evropy. Na západním břehu naleznete firmy, banky, divadla a kina. Východní část města je chudší. Varšava je místem plným života a má svou osobitou atmosféru. Město má však smutnou historii. Za války bylo zničeno a poté znovu vystavěno. Současná Varšava je metropole plná života, obchodních center a mrakodrapů. Dominantou je obrovský Palác kultury a vědy. 

Atraktivním místem pro turisty je Staré město - světové kulturní dědictví UNESCO. Za zmínku stojí také Královská cesta, Chopinovo muzeum i místa, kde stávalo židovské ghetto.

Zámek Krolewski (Královský hrad), který byl původně postavený ve 13. století a byl sídlem Mazovských vévodů. Při převodu moci z Krakova do Varšavy se stal sídlem krále a vlády. Kromě tohoto zámku najdeme ve Varšavě ještě jedno královské sídlo a tím je palác Wilanów. Dalším místem, které byste měli navštívit, pokud budete ve Varšavě je Łazienki palác, kterému se také říká Palác na vodě.

Beru na vědomí
Webová stránka využívá pouze krátkodobé, funkční soubory cookies za účelem správné funkce webu. Nemáme žádné statistiky ani kampaně.